Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
3rd Grade 14 10 Mar 18 Subiaco Marist
1/204 JN Steed 110* S Gaynor 62*  
def South Perth
4/203(cc) C Boyle 80* J Santostefano 51 J Edmondstone 37  A Wray 2/46
John Lucas Oval 
5th Grade GF 24 Mar 18
25 Mar 18
Applecross
84 M Coso 38  JP Joseph 5/25 SJ French 4/42
def by Subiaco Marist
132 N Fijac 35  R Fletcher 6/49 JA Gaudieri 2/28 SW Byrne 2/34
C.Veryard (East) 
10th Grade SF 17 Mar 18
18 Mar 18
Murdoch University Melville
171 JB Martyr 69  H East 2/22 J DuBois 2/24 J Gould 2/29
def Subiaco Marist
47  JR Matthews 3/9 JB Martyr 3/17 CJ McArthur 2/5
Tompkins Park (SW) 
One Day 1 SF 17 Mar 18 Wembley Districts
1/176 AJ Wong 94* R Wheatley 48*  
def Subiaco Marist
6/175(cc) DR Tincknell 68 D Rakich 49  A Strauch 2/33
Wembley Sports Park (East) 
8th Grade GF 24 Mar 18
25 Mar 18
Swan Athletic Caversham
158 K Kays 44 I Ralph 37 J Mohen 36  S Turner 6/41
def by Subiaco Marist
227 C Ritchie 109  M Hutton 5/75 M Parker 2/45 K Morton 2/58
Lilac Hill Park 4 
Under 10 West (Sun) 13 25 Feb 18 Subiaco Marist Blue
8/112  G Bhullar 2/5
def Scarborough Gold
7/85  
Empire Reserve 
Under 10 West (Sun) 13 25 Feb 18 Subiaco Marist Black
12/86  
def Scarborough White
9/70  
Selby Street 
Under 10 West (Sun) 13 25 Feb 18 Wembley Districts Silver
v Subiaco Marist Maroon
Hollywood Primary 
Under 11 (Sun) 13 25 Feb 18 Subiaco Marist Blue
v BYE
 
Under 11 (Sun) 13 25 Feb 18 Wembley Districts Red
def Subiaco Marist Maroon
McLean Park 
Under 13 West 10 17 Feb 18
24 Feb 18
Subiaco Marist White
122  J Pearson 3/5 NA Barnard 2/13
v Wembley Districts Red
109  L Ardagh 3/7 T Gallagher 2/7
Selby Street 
Under 13 West 10 17 Feb 18
24 Feb 18
46ers
141  D Macri 2/10 D Bumrah 2/12
def by Subiaco Marist Maroon
147 X Binning 27*  F Mercer 2/9 N Beazer 2/14 J King 2/16
Mt Claremont 
Under 12 West 9 17 Feb 18
24 Feb 18
Subiaco Black
132 V Wagh 35 H Clarke 33*  O Pentony 3/6 A Mandal 3/12 A Martin 2/3
def by Western Suburbs Warriors
5/209 SL Cooper 41 O Pentony 30*  
Empire Reserve 
Under 12 West 9 17 Feb 18
24 Feb 18
Blasters 1
6/140(cc) C Lewin 25*  
def by Subiaco White
5/152  
John XXIII West 
Under 12 West 9 17 Feb 18
24 Feb 18
The Pirates
7/237(cc) S Harding 50* A Solomons 42*  W Morgan 2/17 M Malaxos 2/40
v Subiaco Blue
75  
Mann Oval 
One Day 2 18 10 Mar 18 Swan Valley
7/170(cc) R Southwick 51 N Morley 40  P Savina 3/36 T Pupazzoni 3/37
def by Subiaco Marist
4/171 M Wynn 41 D Durack 36 T Pupazzoni 26  N Morley 2/30
Baskerville Oval 
Twenty20 Div 1 3 3 Dec 17 Subiaco Marist
9/123(cc) T Georgiades 36*  R Scriba 4/29 S Childs 2/21
def by Whitfords
7/131(cc) M Noble 52  C Hinton 3/16 JN Steed 2/20
John Lucas Oval 
Colts GF 18 Feb 18 Subiaco Marist
6/133 B Hislop 54 C Lovegrove 26*  M Webster 2/14
def by Doubleview-Carine
3/134 M Goulios 55* B Carey 31  J DuBois 2/20
John Lucas Oval 
Under 14 West 1 SF 3 Mar 18
10 Mar 18
Wembley Districts Black
9/216(cc) MJ Quadrio 31* J Cooper 28 E Murray 25  b Perkin 4/22
def Subiaco Marist Black
123  B Tippet 3/10 T Imison 2/8
Pat Goodridge Reserve 
Under 15s West SF 4 Mar 18
11 Mar 18
Coolbinia-West Perth
3/138 KW Wheatley 36* F Moloney 28*  
def Subiaco Marist Blue
103 T Makova 27*  J Raschilla 2/6 MP Bottega 2/9
Coolbinia Reserve 1 
Under 16/17 SF 4 Mar 18
11 Mar 18
Subiaco Marist u/17s Blue
133 J van der Meulen 42*  J Newman 4/13 N Tewari 2/17 H Bhatt 2/25
def by Morley Bayswater u/17s
3/135 J Coles 53* N Tewari 26  
Newman Upper Turf 
Under 16/17 SF 4 Mar 18
11 Mar 18
Bedford u/17s
5/222 R Cox 70 K Cosson 43* T Peters 31 AP Harmer 26  R Samuels 2/20
def Subiaco Marist u/17s White
9/208(cc) L Bakeberg 43* R O'Connor 28 T Hacker 27 S Bajaria 25  AK Ratnakar 3/24 T Peters 2/15
Grand Prom Reserve 

Events